WKŁADKI MOVING MAGNET

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

E2 Cartridge

Co to jest wkładka Moving Magnet (MM)?

Wszystkie przetworniki tego typu polegają na Prawie Faradaya mówiącym o indukcji elektromagnetycznej. Przewodnik umieszczony w zróżnicowanym polu magnetycznym posiada siłę elektromotoryczną (emf) indukowaną proporcjonalnie do zmian w samym polu. Jeśli w pobliżu cewki znajdzie sie magnes o dużej mocy zmieniający swoje położenie, cewka będzie w stanie zarejestrować zmieniający się przepływ pola elektromagnetycznego. Zmiany zależą od stopnia wychylenia magnesu.

Sam magnes przymocowany jest na stałe do wspornika z igłą. Igła przeskakująć po nierównościach w rowkach płyty przenosi za pomocą wspornika drgania na magnes, a ten za pomocą zmieniającego się natężenia pola na cewkę elektryczną. Oznacza to, że przepływ siły magnetycznej między cewką a magnesem zależy od drgania igły. Następnie cewka konwertuje sygnał magnetyczny na elektryczny i wysyła do przedwzmacniacza gramofonowego, który go wzmacnia i koryguje.

Przedwzmacniacz jest niezbędny ponieważ typowe napięcie prądu wychodzącego z wkładki gramofonowej to 5mV. Zaś napięcie niezbędne do napędzenia głośników wynosi kilka volt. Wszystkie wkładki typu MM wymagają obciążenia 47.000 ohm niedostępnego przez standardowe wejście liniowe we wzmacniaczu lub amplitunerze.

diag

NOWA SERIA E

Filozofią Goldringa jest umożliwienie odtworzenia za pomocą gramofonu dźwięku takiego, jaki powstał oryginalnie w studiu nagraniowym, a więc zawierającego wszelkie niuanse muzyczne i rytmiczne, które chce nam przekazać artysta. Seria E przybliża to marzenie każdego audiofila oferując trzy różne wkładki: każda zaprojektowana tak, by pasować do większości gramofonów na rynku i zapewnić najwyższą jakość w przystępnej cenie.

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ