WKŁADKI MOVING IRON

IDEALNE DOPASOWANIE

2500 Cartridge

Co to jest wkładka Moving Iron (MI)?

Jest to bardzo podobny do MM typ generatora pola elektromagnetycznego. Różnica tkwi w miejscu mocowania magnesu i bardziej skomplikowanej budowie. O ile w przypadku MM do wspornika z igłą mocuje się od razu magnes, o tyle w tym wypadku korzysta się z armatury lekkich metali, na które odddziałuje magnes zamocowany na stałe w obudowie wkładki gramofonowej.

Metal zamocowany do końcówki wspornika z igłą modyfikuje swoim ruchem przepływ siły magnetycznej generowanej przez magnes. Tym samym oddziałuje na cewkę, która owe zmiany rejestruje. Następnie cewka konwertuje sygnał magnetyczny na elektryczny i wysyła do przedwzmacniacza gramofonowego, który go wzmacnia i koryguje.

Przedwzmacniacz jest niezbędny ponieważ typowe napięcie prądu wychodzącego z wkładki gramofonowej to 5mV. Zaś napięcie niezbędne do napędzenia głośników wynosi kilka volt. Wszystkie wkładki typu MM wymagają obciążenia 47.000 ohm niedostępnego przez standardowe wejście liniowe we wzmacniaczu lub amplitunerze.

diag

JAK WYMIENIĆ WKŁADKĘ I PRZYGOTOWAĆ GRAMOFON DO PRACY

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Z kolei wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku. Obie serie uzupełnione są o szeroki wybór wymiennych, diamentowych igieł, które jeszcze lepiej dostosują się do oczekiwanego przez użytkownika poziomu brzmienia i zaawansowania systemu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ