Goldring E3 Violet (E-3) GL0058 wkładka gramofonowa typu MM ze szlifem super eliptycznym


Sugerowana cena detaliczna: 549.00 zł
Dostępność: w magazynie

Seria wkładek E została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy posiadają już pierwszy gramofon i rozważają wymianę fabrycznej wkładki na lepszą. Konstrukcja i waga wkładek z serii E idealnie pasuje do ramion gramofonów o średniej i dużej masie. Optymalnie dobrana waga, tracking i parametry elektryczne sprawiają, że wkładki Goldringa są bardzo łatwe w montażu, kalibracji oraz chętnie współpracują z praktycznie każdym przedwzmacniaczem.

Projekt Serii E przynosi istotne nowości w swoim segmencie cenowym: 

  • karbonowy wspornik igły w wejściowym E1
  • aluminiowy wspornik igły w modelach E2 i E3
  • unikalną budowę wszystkich trzech wkładek, w ramach której operują dwa niezależne ultralekkie magnesy (technologia Magnetix Duplex) ułożone pod kątem 45 stopni
  • super-eliptyczny szlif igły w modelu E3


Magnesy charakteryzują się bardzo niską masą, a tym samym minimalną bezwładnością, co zwiększa czułość całego układu. Ponadto, ustawiono je pod kątem 45 stopni, tak aby naśladowały pracę noża żłobiącego nagranie w płycie winylowej. Pozwala to na dokładniejsze śledzenie nagrania przez igłę, a co za tym idzie wydobycie większej ilości informacji z winylu. Rozdzielenie magnesów przekłada się na lepszą separację kanałów, co w efekcie pozwala budować szerszą scenę muzyczną oraz lepszą stereofonię. Wpływa także na niższy stosunek sygnału do szumu.

Seria E została zaprojektowana w Wielkiej Brytanii, zaś ich produkcja odbywa się w Japonii. Wszystkie wkładki mają wymienne igły. Ponadto, wkładki są zaprojektowane w sposób, który umożliwia wymienność igieł w ramach wszystkich modeli serii E. Oznacza to, że posiadacz modelu E1 może wymienić zużytą igłę na nową z modelu E3, co znacząco podniesie uzyskiwaną jakość dźwięku.

Zobacz film przedstawiający historię marki Goldring: 

Produkt nowy, fabrycznie zapakowany. 


Specyfikacja techniczna:

Typ wkładki
Typ wkładki MM/MI
Mocowanie
1/2 cala
Szlif
Supereliptyczny
Wymienna igła
TAK
Headshell
NIE
Kąt nachylenia igły
20 stopni
Siła nacisku
1.5 - 2.5g
Pasmo przenoszenia
20 - 20.000Hz
Separacja kanałów
>20 dB przy 1 kHz
Czułość wyjścia
3.5mV
Balans kanałów
1.5dB przy 1kHz
Pojemność wejściowa MM
100 - 200pF
Impedancja wejściowa MM
47.000 Ohm
Rezystancja
410 Ohm
Indukcyjność wewnętrzna
400mH
INNE
Wspornik z aluminium
Waga
6.9 grama

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Dźwięk z E3 jest wyjątkowo płynny, gladki, a przez to subtleny, chociaż słabszy pod względem energetycznym. Zaawansowany szlif igły znajduje potwierdzenie w delikatności, uwolnieniu od ostrości" zobacz więcej...
"Through the Goldring, vocals are expressive, drums hit hard and there’s a good dose of energy. The sound it delivers is clear, informative and still fun. We can’t ask much more than that at this level." zobacz więcej...


Galeria

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ