WKŁADKI MOVING COIL

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

Ethos Cartridge

Co to jest wkładka Moving Coil (MC)?

Jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku mamy do czynienia z ruchomą cewką, która zmienia pole magnetyczne. Ale podobnie jak w przypadku wkładek MM i MI także tutaj korzysta się z Prawa Faradaya - przewodnik porusza się w stałym polu wymuszając zmiany w przepływach strumienia magnetycznego. Wkładki MC korzystają z bardzo mocnych i dużych magnesów, które tworzą silne, jednorodne pole magnetyczne.

W polu porusza się cewka przymocowana do wspornika z igłą. W zależności od zmian położenia igły w rowku płyty zmienia się położenie cewki i modyfikuje przepływ fal magnetycznych w polu wytwarzanym przez magnes.

Wielką zaletą wkładek MC jest dużo niższa masa ruchoma wspornika, do którego nie mocuje się ciężkiego magnesu lub stopu metali. Cewka jest dużo lżejsza, a tym samym czulsza na ruchy igły zamieszczonej na drugim końcu wspornika. Dodatkowo cewka jest krótsza i znajduje się na samym końcu wspornika owinięta wokół sworzenia przymocowanego na stałe do konstrukcji wkładki gramofonowej. Daje to wyraźną przewagę w postaci lepszego przenoszenia sił, które nie są wytracane poprzez gorsze zbalansowanie wspornika w przypadku wkładek MM i MI.

Zyski w jakości odtwarzanego dźwięku są łatwe do uchwycenia. Lepsza jest stereofonia, separacja kanałów i balans kanałów, a przy tym niższy jest poziom przesłuchów.

Wadą jest dużo niższe napięcie wyjściowe (0,5mV) - dziesięciokrotnie niższe niż w przypadku wkładek MM lub MI. Wynika to z dużo mniejszej liczby zwojów cewki, aby zachować jej niską masę, a przy tym jak najwyższą czułość.

Z tego powodu wkładki MC wymagają innych konstrukcyjnie przedwzmacniaczy gramofonowych o dużo większej sile wzmocnienia. Dzięki niskiej indukcyjności i oporności wewnętrznej wkładki MC są odporne na wpływ pojemności obciążęnia przedwzmacniacza gramofonowego lub kabli sygnałowych. Pozwala to wytworzyć płaskie i szerokie spektrum pasma przenoszenia.

Wkładki MC dużo chętniej poddają się regulacjom ze strony przedwzmacniacza gramofonowego, co pozwala precyzyjniej dobrać oczekiwane brzmienie.

diag

NOWY ETHOS

Ręcznie wykonywana wkładka Ethos jest indywidualnie kalibrowana w celu zapewnienia idealnego, rozszerzonego pasma przenoszenia połączonego ze zwiększonymi możliwościami wydobycia najmniejszych szczegółów z każdego nagrania. W rezultacie słuchacz jest zupełnie pochłonięty muzyką i jej doświadczeniem... i to jest nasz Ethos.

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Z kolei wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku. Obie serie uzupełnione są o szeroki wybór wymiennych, diamentowych igieł, które jeszcze lepiej dostosują się do oczekiwanego przez użytkownika poziomu brzmienia i zaawansowania systemu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ