Goldring E4 (E-4) wkładka gramofonowa GL0018M typu MM ze szlifem super eliptycznym


Sugerowana cena detaliczna: 1195.00 zł
Dostępność: w magazynie

Goldring E4 wkładka gramofonowa typu MM ze szlifem super eliptycznym

Goldring E4 to najnowsza wkładka gramofonowa typu MM ze szlifem super eliptycznym brytyjskiej marki. Goldring E4 dołącza do rodziny wkładek magnetycznych E-Series, w której znajdują się już modele E1, E2 i E3. Goldring E4 stanowi zwieńczenie inżynierii i wydajności serii zaprojektowanej w Wielkiej Brytanii,  a produkowanej w Japonii.  

Niezależnie od posiadanego gramofonu – czy będzie to sprzęt nowoczesny, niedrogi czy w stylu vintage, wkładka gramofonowa Goldring E4 to najprostszy sposób na ulepszenie brzmienia każdego gramofonu. Zaprojektowano ją z myślą o tym, by była kompatybilna z większością ramion od średniej do dużej masy, stosowanych w większości gramofonów niedrogich oraz ze średniej półki cenowej. Ponadto, opierając się na tej samej wysokiej jakości bazie co pozostałe wkładki serii E, Goldring E4 jest idealna zarówno dla tych, którzy chcą zaktualizować swoją wkładkę gramofonową w całości, jak i dla tych, którzy chcą poprawić wydajność posiadanej wkładki Goldring serii E, wymieniając jedynie igłę na Goldring E4 Stylus.

Nowa supereliptyczna igła typu nude diamond

We wkładce Goldring E4 zastosowano supereliptyczną igłę typu nude diamond (dosłownie: "nagi diament" lub "diament bez osłony") o wielkości zaledwie 7,6 x 18 mikronów (0,3 x 0,7 milicala). Igła we wkładce gramofonowej Goldring E4 posiada mocowanie 1/2 cala.

Termin "nude diamond" odnosi się do materiału, z którego wykonana jest końcówka igły – w Goldring E4 Stylus wycięto i wypolerowano ją z pojedynczego, jednorodnego kawałka diamentu oczyszczonego z wszelkich osadów, takich jak powłoka diamentowa stosowana w niektórych tańszych igłach. Dzięki temu diament w igle jest "nagi", co pozwala na lepszą jakość dźwięku i dokładniejsze śledzenie rowka płyty.


W ten sposób uzyskano igłę o niższej efektywnej masie i zwiększonej sztywności, co sprawia, że jej zdolność do precyzyjnego odtwarzania szczegółów o wysokiej częstotliwości jest znacznie poprawiona w porównaniu z alternatywą eliptyczną igłą zamontowaną na stałe. Także ryzyko „błędnego śledzenia” lub przesterowania podczas śledzenia modulacji rowków o wysokiej częstotliwości zostało znacznie zredukowane.

Elipsoidalny kształt igły z precyzyjnie wypolerowanym profilem o grubości 7,6 mikrona pozwala na skuteczniejsze dopasowanie się do ciasno upakowanych rowków wewnętrznych. Niższe zniekształcenia, lepsza odpowiedź przejściowa i płaska charakterystyka częstotliwościowa pozwalają uzyskać znacznie lepsze odwzorowanie niż w przypadku zastosowania jakiejkolwiek porównywalnej cenowo alternatywy. Precyzyjne śledzenie rowków płyt przekłada się także na mniejsze zużycie płyt winylowych w porównaniu do innych typów igieł. 

Aluminiowy wspornik pusty w środku
Aluminiowy wspornik, który jest pusty w środku, doskonale komponuje się z niską masą igły. Niewielka waga i doskonała sztywność materiału pozwalają igle na śledzenie średnich i wysokich częstotliwości z większą dokładnością, jednocześnie redukując zniekształcenia i błędy śledzenia.

Technologia Magnetic Duplex™
Informacja stereo zawiera się w pojedynczym rowku w kształcie litery „V”, którego ściany boczne ustawione są pod kątem 45 stopni. Standardowe wkładki gramofonowe, które wykorzystują pojedynczy duży magnes oddziałujący na dwie pionowo zamontowane cewki (jedną dla informacji lewego kanału, drugą dla prawego) w celu wydobycia sygnału stereo z rowka, mogą powodować wysoki poziom przesłuchów (crosstalk), co skutkuje tylko niewielkim poziomem separacji kanałów lewego i prawego.

Wkładka gramofonowa Goldring E4 wykorzystuje autorską technologię Magnetic Duplex™ firmy Goldring, która ustawia dwa magnesy o małej masie pod tym samym kątem co cewki — dzięki czemu dany magnes oddziałuje tylko z współpracującą cewką. Pozwala to E4 na rzetelniejsze odtwarzanie informacji zapisanych w rowku, co przekłada się na lepszą separację stereofoniczną i bardziej precyzyjne odwzorowanie sceny dźwiękowej. 

Ekspercka regulacja azymutu
„Azymut” określa kąt, jaki pionowa środkowa linia igły tworzy z powierzchnią płyty winylowej – musi być dokładnie prostopadła do rowka. Właściciele gramofonów budżetowych i ze średniej półki zwykle nie mają możliwości regulacji azymutu, dlatego bardzo ważne jest, aby wkładka została precyzyjnie wyregulowana jeszcze przed zamontowaniem jej na ramieniu gramofonu. Źle ustawiony azymut może powodować zwiększony przesłuch i nierówny balans kanałów. Wkładka Goldring E4 została zaprojektowana tak, aby umożliwić mikroregulację podczas procesu produkcyjnego, dzięki czemu każda wkładka opuszcza fabrykę Goldring bez konieczności dalszej regulacji azymutu.

Wkładka gramofonowa Goldring E4 została zaprojektowana w sposób, który umożliwia dokonanie mikroregulacji podczas procesu produkcyjnego, dzięki czemu każda wkładka opuszcza fabrykę Goldring bez konieczności dalszej regulacji azymutu. W ten sposób masz pewność, że otrzymujesz wkładkę gramofonową z optymalnym balansem kanałów i odpowiednim ustawieniem redukcji przesłuchów.

Najważniejsze cechy

Nowa supereliptyczna igła diamentowa typu nude diamond posiada niższą masę efektywną, zwiększoną sztywność i lepszą odtwarzalność szczegółów wysokich częstotliwości w porównaniu do montowanych igieł eliptycznych.

• Lekki i wyjątkowo sztywny aluminiowy wspornik, który jest pusty w środku, pozwala na precyzyjne śledzenie średnich i wysokich częstotliwości.

Technologia Magnetic Duplex™ umożliwia dokładniejsze transkrypcje rowków stereofonicznych, co przekłada się na bardziej dokładny obraz dźwiękowy.

• Profesjonalna możliwość regulacji: W odróżnieniu od większości konstrukcji, wkładka Goldring E4 pozwala na mikroregulacje podczas procesu produkcji. W ten sposób masz pewność, że każda wkładka opuszcza fabrykę Goldring z optymalnym balansem kanałów i odpowiednim ustawieniem redukcji przesłuchów.

Zobacz film przedstawiający historię marki Goldring: 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.


Specyfikacja techniczna:

Typ wkładki MM/MI
Mocowanie 1/2 cala
Szlif Supereliptyczny
Szlif Nude Eliptical
Wymienna igła TAK
Siła nacisku 1.5 - 2.5g (zalecana 1.75g)
Zalecana siła nacisku 1.75g
Pasmo przenoszenia 18 Hz – 24 kHz
Separacja kanałów >24dB @1 kHz
Balans kanałów <1,5dB @1kHz
Napięcie wyjściowe MM 3.5 mV (1 kHz @ 5 cm/s)
Indukcyjność wewnętrzna 400 mH
Regulacja kąta w pionie 20°
: Zalecana rezystancja cyklu ładunkowego 47 kΩ
: Zalecana pojemność cyklu ładunkowego 100-200 pF
: Rezystancja wewnętrzna: 410 Ω
Waga 6.9g
Gwarancja 24 miesiące

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Proszę koniecznie zwrócić uwagę na tę wkładkę, bo kosztuje relatywnie niewiele, a zapewnia "wielki" dźwięk. Gra w sposób pełny, soczysty i rozdzielczy. Ma gęstą, obrazową i wyraźną średnicę. Wybitnie muzykalną i gładką, a więc bardzo przyjemną dla uszu. Goldring E4 ma w sobie dużo wyrafinowania i gładkości, które pozycjonują ją w gronie najlepszych tego typu konstrukcji. Moja rekomendacja!" zobacz więcej...


Galeria

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ