Goldring E1 (E-1) Red GL0054 wkładka gramofonowa typu MM z karbonowym wspornikiem


Sugerowana cena detaliczna: 339.00 zł
Dostępność: w magazynie

Goldring E1 (E-1) Red GL0054 wkładka gramofonowa typu MM z karbonowym wspornikiem

Seria wkładek E została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy posiadają już pierwszy gramofon i rozważają wymianę fabrycznej wkładki na lepszą. Konstrukcja i waga wkładek z serii E idealnie pasuje do ramion gramofonów o średniej i dużej masie. Optymalnie dobrana waga, tracking i parametry elektryczne sprawiają, że wkładki Goldringa są bardzo łatwe w montażu, kalibracji oraz chętnie współpracują z praktycznie każdym przedwzmacniaczem.

Projekt Serii E przynosi istotne nowości w swoim segmencie cenowym: 

  • karbonowy wspornik igły w wejściowym E1
  • aluminiowy wspornik igły w modelach E2 i E3
  • unikalną budowę wszystkich trzech wkładek, w ramach której operują dwa niezależne ultralekkie magnesy (technologia Magnetix Duplex) ułożone pod kątem 45 stopni
  • super-eliptyczny szlif igły w modelu E3


Magnesy charakteryzują się bardzo niską masą, a tym samym minimalną bezwładnością, co zwiększa czułość całego układu. Ponadto, ustawiono je pod kątem 45 stopni, tak aby naśladowały pracę noża żłobiącego nagranie w płycie winylowej. Pozwala to na dokładniejsze śledzenie nagrania przez igłę, a co za tym idzie wydobycie większej ilości informacji z winylu. Rozdzielenie magnesów przekłada się na lepszą separację kanałów, co w efekcie pozwala budować lepszą scenę muzyczną stereofonię i niższy stosunek sygnału do szumu.

Seria E została zaprojektowana w Wielkiej Brytanii, zaś ich produkcja odbywa się w Japonii. Wszystkie wkładki mają wymienne igły. Wkładki Goldring serii E są zaprojektowane w taki sposób, który umożliwia wymienność igieł w ramach wszystkich modeli tej serii. Oznacza to, że posiadacz określonego modelu serii E może wymienić zużytą igłę na nową, inną, ale w ramach tej samej serii. Oznacza to, że posiadacz modelu E1 może wymienić zużytą igłę na nową z modelu E3, co znacząco podniesie uzyskiwaną jakość dźwięku, a także pozwala na eksperymentowanie z dźwiękiem.

Zobacz film przedstawiający historię marki Goldring: 

Produkt nowy, fabrycznie zapakowany. 


Specyfikacja techniczna:

Typ wkładki MM/MI
Mocowanie 1/2 cala
Szlif Sferyczny (stożkowy)
Wymienna igła TAK
Headshell NIE
Kąt nachylenia igły 20 stopni
Siła nacisku 1.5 - 2.5g
Pasmo przenoszenia 20 - 20.000Hz
Separacja kanałów >20 dB przy 1 kHz
Czułość wyjścia 3.5mV
Balans kanałów 1.5dB przy 1kHz
Pojemność wejściowa MM 100 - 200pF
Impedancja wejściowa MM 47.000 Ohm
Rezystancja 410 Ohm
Indukcyjność wewnętrzna 400mH
INNE Wspornik z karbonu
Waga 6.9 grama

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Przemyślana konstrukcja, staranne wykonanie i brzmienie na poziomie zbliżonym do droższych wkładek wyposażonych w igły o eliptycznym szlifie." zobacz więcej...


Galeria

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ