Goldring Eroica LX Wkładka gramofonowa typu MC


Sugerowana cena detaliczna: 2595.00 zł
Dostępność: w magazynie

Eroica to wysokiej klasy wkładki typu MC, których konstrukcje opierają się na mocnych magnesach neodymowych. Niezwykle zwarta budowa pozwoliła z jednej strony na obniżenie masy do 5.5 grama, z drugiej zmniejszona została ilość elementów, na które oddziałuje pole magnetyczne.

Sztywność konstrukcji w serii Eroica zapewnia stop Pocanu, który do minimum redukuje straty energii mechanicznej. Zarówno Eroica typu H jak i typu LX została wyposażona w szlif typu Gyger II; różnice między oboma modelami wynikają z innej czułości i oporności. 

Zobacz film przedstawiający historię marki Goldring: 

Wkładki gramofonowe i gramofony - poradnik

Kalibracja wkładki gramofonowej


Specyfikacja techniczna:

Typ wkładki
Typ wkładki MC
Mocowanie
1/2 cala
Szlif
Gyger II
Wymienna igła
Tak, w fabryce
Headshell
NIE
Kąt nachylenia igły
20°
Masa ekwiwalentna końcówki
0.35mg
Zalecana siła nacisku
1.5 - 2g (15 - 20mN)
Pasmo przenoszenia
20 - 22.000Hz
Separacja kanałów
25dB
Balans kanałów
1dB
Pojemność wejściowa MC
500 - 1.000pF
Napięcie wyjściowe MC
0.5mv
Rezystancja
100 Ohm
Rezystancja wewnętrzna
8 Ohm
Indukcyjność wewnętrzna
12µH
Waga
5.5g
Gwarancja
12 miesięcy

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Wkładki tej firmy mają jednak swój własny, unikalny sposób na kształtowanie dźwięku. Pomimo akcentowania uderzenia, z dobrym preampem otrzymujemy kompletny, wypełniony dźwięk. Nie wiem, jak to zrobili, ale po dokładnej obwiedni, chociaż nie ma mięsistego wypełnienia, przychodzi kompletny obraz." zobacz więcej...


Galeria

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ