Goldring Elite typu MC Wkładka gramofonowa


Sugerowana cena detaliczna: 4395.00 zł
Dostępność: w magazynie

Seria Elite to rozwinięcie dotychczasowych rozwiązań znanych z serii Eroica. Zastosowano tu między innymi lepszy materiał obudowy (aluminium) oraz zupełnie nowe obwody magnetyczne z magnesami neodymowymi. Zasadnicza różnica w stosunku do Eroici to zastosowanie innego,  droższego w produkcji szlifu typu Gyger S. W pełni symetryczna budowa zapewnia znakomitą stereofonię. Srebrne okablowanie gwarantuje dźwięk o najwyższej możliwej rozdzielczości.

 Zobacz film przedstawiający historię marki Goldring: 

Wkładki gramofonowe i gramofony - poradnik

Kalibracja wkładki gramofonowej


Specyfikacja techniczna:

Typ wkładki MC
Mocowanie 1/2 cala
Szlif Gyger S
Wymienna igła Tak, w fabryce
Headshell NIE
Kąt nachylenia igły 20°
Masa ekwiwalentna końcówki 0.35mg
Zalecana siła nacisku 1.5 - 2g (15 - 20mN)
Pasmo przenoszenia 20 - 30.000Hz
Separacja kanałów 25dB
Balans kanałów 1dB
Pojemność wejściowa MC 100 - 500pF
Rezystancja 100 Ohm
Rezystancja wewnętrzna 8 Ohm
Indukcyjność wewnętrzna 2µH
Waga 5.7g
Gwarancja 12 miesięcy

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
" TDynamika zarówno ta z zakresu mikro, ale w szerszym aspekcie makro jest jak dynamit i wyrywa słuchacza z fotela. Możliwości kontrastowania dźwięków przez wkładkę Elity wydają się być nieorganiczne, powiem więcej potrafi zaskoczyć nawet wytrwanego słuchacza w tym obszarze." zobacz więcej...
"Wkładka Goldring Elite wraz z gramofonem New Horizon GDS II tworzą znakomity komplet, bo jest to wysoce synergiczny zestaw. Wkładka zapewnia dodatkową separację przestrzenną, a także większą moc muzyczną i głębszą treść dźwięku. Szczególnie jest to zauważalne w przypadku bardziej rozbudowanych utworów klasycznych i nagrań realizowanych "na żywo". Dźwięk nigdy nie jest zbyt bezpośredni, mimo że separatywny i szybki. Nadaje wyjątkową aktywność dźwięku tak w skali makro jak i mikro. Oraz jednocześnie eliminuje sybilację w wysokich częstotliwościach." zobacz więcej...


Galeria

NAJWYŻSZA WSZECHSTRONNOŚĆ

WKŁADKI MOVING MAGNET

Seria E to linia wkładek MM, która została zaprojektowana, by dostarczyć najwyższą jakość brzmienia przy zachowaniu przystępnej ceny. Idealna dla tych, którzy chcą osiągnąć maksimum możliwości dźwiękowych z podstawowego zestawu analogowego. Wkładki z serii 1000 wykonywane są ręcznie, a każda z nich jest dokładnie testowana i zaprojektowana, by zapewnić jak największą wydajność i jakość dźwięku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

IDEALNE DOPASOWANIE

WKŁADKI MOVING IRON

Seria 2000 wykorzystuje technologię MI. Zmniejszenie masy elementów ruchomych pozwala z jeszcze większą dokładnością odwzorowywać szczegóły z płyty winylowej. Wkładki z serii 2000 są odpowiednie do ramion o niskiej i średniej masie. Szeroka gama diamentowych łatwych do samodzielnej wymiany igieł pozostawia szerokie możliwości dalszego rozwoju systemu i dostosowywania brzmienia wkładki do zmieniających się potrzeb.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SPRAWDZONA JAKOŚĆ

WKŁADKI MOVING COIL

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości i najdokładniejszego prowadzenia igły, powstał szeroki wybór wkładek w technologii MC. Najniższa spośród innych modeli Goldring masa elementów ruchomych i zaawansowane profilowanie igieł zapewniają, że ręcznie wykonywane wkładki MC Goldring to najlepszy wybór do zapewnienia najwyższej jakości brzmienia dla najbardziej wymagających użytkowników.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ