w magazynie

Goldring E1 (E-1) Red GL0054 wkładka gramofonowa typu MM z karbonowym wspornikiem

width=600

Seria wkładek E została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy posiadają już pierwszy gramofon i rozważają wymianę fabrycznej wkładki na lepszą. Konstrukcja i waga wkładek z serii E idealnie pasuje do ramion gramofonów o średniej i dużej masie. Optymalnie dobrana waga, tracking i parametry elektryczne sprawiają, że wkładki Goldringa są bardzo łatwe w montażu, kalibracji oraz chętnie współpracują z praktycznie każdym przedwzmacniaczem.

Projekt Serii E przynosi istotne nowości w swoim segmencie cenowym: 

width=600


Magnesy charakteryzują sie bardzo niską masą, a tym samym minimalną bezwładnością, co zwiększa czułość całego układu. Ponadto, ustawiono je pod kątem 45 stopni, tak aby naśladowały pracę noża żłobiącego nagranie w płycie winylowej. Pozwala to na dokładniejsze śledzenie nagrania przez igłę, a co za tym idzie wydobycie większej ilości informacji z winylu. Rozdzielenie magnesów przekłada się na lepszą separację kanałów, co w efekcie pozwala budować lepszą scenę muzyczną stereofonię i niższy stosunek sygnału do szumu.

Seria E została zaprojektowana w Wielkiej Brytanii, zaś ich produkcja odbywa się w Japonii. Wszystkie wkładki mają wymienne igły. Ponadto, wkładki są zaprojektowane w sposób, który umożliwia wymienność igieł w ramach wszystkich modeli serii E. Oznacza to, że posiadacz modelu E1 może wymienić zużytą igłę na nową z modelu E3, co znacząco podniesie uzyskiwaną jakość dźwięku.

Produkt nowy, fabrycznie zapakowany. 

Typ wkładki
Typ wkładki MM/MI
Mocowanie wkładki
1/2 cala
Szlif
Sferyczny (stożkowy)
Wymienność igły
TAK
Headshell
NIE
Kąt nachylenia igły
20 stopni
Siła nacisku
1.5 - 2.5g
Pasmo przenoszenia
20 - 20.000Hz
Separacja kanałów
>20 dB przy 1 kHz
Czułość wyjścia
3.5mV
Balans kanałów
1.5dB przy 1kHz
Pojemność wejściowa MM
100 - 200pF
Impedancja wejściowa MM
47.000 Ohm
Rezystancja
410 Ohm
Indukcyjność wewnętrzna
400mH
INNE
Wspornik z karbonu
Waga
6.9 gramaGaleria